Fontána Doksy

17. 8. 2014 dětská fontána v Doksech. K příležitosti 145. výročí sboru dobrovolných hasičů.

Víkend na Naději

Od 15. 8. 2014 do 17. 8. 2014 jeli mladí hasiči na soustředění, které probíhalo v malebném prostředí přehrady Naděje. Děti byly ubytované v místním penzionu, který je kolem do kola obklopen lesy. Mladí hasiči měly na programu jak vědomostní tak i manuální úkoly. Učily se značky, uzle, zdravovědu, atd... Během výletů poznávaly okolí a místní faunu. V sobotu večer byl pro ně připraven branný závod kombinovaný se stezkou odvahy....

Cvičný branný závod.

30. března 2014 uspořádaly vedoucí mladých hasičů spolu s členy SDH cvičný branný závod pro mladé hasiče. Cílem této akce bylo rozšíření znalostí, příprava na závody a hlavně zábava. Trasa byla zkrácená, protože běžely i ti nejmenší. Děti si vedly velmi dobře. Na konci celého závodu na děti čekalo občerstvení v podobě vuřtíků, jahod a limonády.

Předvánoční posezení

V klubovně proběhlo tradiční vánoční posezení.
Jako první pozdravila děti, vedoucí i rodiče Miroslava Havelková, starostka Okresního sdružení hasičů v České Lípě. Na dárky nezapomněl ani starosta obce Karel Minařík. Mezi profesionální hasiče pozval děti mjr. Ing. Boleslav Lang. Pak přišlo na řadu překvapení. Kouzelník! Čaroslav. Děti měli velkou radost. Tento nádherný podvečer byl zakončen zpíváním koled u rozsvíceného stromečku.

Návštěva záchranné zdravotní služby Liberec

26. 10. 2013 navštívili děti záchrannou zdravotní službu v Liberci. K vidění byl vrtulník, sanita i ostatní zásahová vozidla. Dětem byly zodpovězeny všechny otázky členem rychlé zásahové služby.

Mimoň 2013

12. 10. 2013 první OK mládeže v Mimoňi. Závod požární všestrannosti. Výsledky z této soutěže budou známi až na konci sezóny.

Postřelná 2013

5. 10. 2013 branný závod na asfaltovém povrchu v malé obci Postřelná. Tento závod není zařazen do Okresního kola hry plamen.

Zde jsou výsledky: Děti I : 3. místo

Děti II : 4. místo

Foto: xcervix.rajce.idnes.cz/Soutez_Postrelna_2013/

Obnovení malých soptíků

Po několika letech se opět obnovil kroužek mladých hasičů. Jelikož v obci není moc možností jak trávit volný čas, přihlásilo se dostatek dětí k tomu, aby se opět mohl rozběhnout a fungovat.
Sezóna 2012-2013 byla pro většinu dětí seznámení z ,,hasičinou" jako takovou. Neočekávali se ani moc velké úspěchy v soutěžích, jenže děti byli velice šikovné a na každé soutěži bojovali o stupně vítězů, hlavně v požárním útoku.
Vedoucí se snažili zpestřit každou schůzku nějakou hrou či výletem. Děti měli například možnost navštívit Babylon v Liberci.