V úterý 22. 11. 2011 krátce po desáté hodině večerní byl hasičům na linku tísňového volání ohlášen požár seníku u Jablonného v Podještědí, části obce Česká Ves. Na místě se postupně vystřídalo deset jednotek se čtrnácti cisternovými vozy. Když hasiči dorazili na místo, část velkokapacitního seníku (70×30m) s uskladněnými balíky slámy byla v plamenech. Požár byl dohašen ve středu kolem 19 hodiny.

Zasahující jednotky:

• PS Jablonné v Podještědí
  • PS Česká Lípa
  • Jablonné v Podještědí
  • Cvikov
  • Rynoltice
  • Stráž pod Ralskem
  • Brniště
  • Zákupy
  • Mimoň
  • Kunratice u Cvikova

Předběžně odhadnutá škoda na objektu byla vyčíslena na 1,4 milionu korun a na uskladněném materiálu na 2,2 milionu korun.

V pondělí 5. 9. 2011 byla požádaná jednotka k zlikvidování úlů, které byli postihnuti včelím morem.

Foto zde: xcervix.rajce.idnes.cz/Paleni_vcelstva

17. 7. 2011 V 19:44 hodin byl  na linku tísňového volání ohlášen požár lesního porostu. Operační důstojník vyhlásil poplach, takže se na místo sjelo celkem 8 jednotek. Zásah byl veden šesti vodními proudy, hasiči zřídili dálkovou dopravu hadicemi a čerpací stanici u nás v Kunraticích u Cvikova. Požár rozlohy 300×300 m byl dohašován ještě dnes 18. 7. v ranních hodinách, škoda a příčina jsou v šetření.

V úterý 24.5.2011 krátce před 13 hodinou byl vyhlášen poplach na požár Avie, která se nacházela v místním lese. Na místo byla OPISem vyslána jednotka HZS ze stanice Jablonné v Podještědí a jednotky dobrovolných hasičů Cvikov a Kunratice u Cvikova.

10.2.2011 v 19:20 vyjížděla jednotka k hořícímu balíku sena

9.2.2011 kolem půl páté odpoledne byl nahlášen malý požár balíků sena za místním fotbalovym hřištěm.

14.1.2011 kolem půl třetí odpoledne, vyjížděla jednotka ke stoupajícímu potoku, vdůsledku deště.