Požár bývalé hospody na návsi v Krompachu

12. 11. 2012 kolem páté hodiny ranní byla jednotka povolána na požár bývalé hospody na návsi v obci Krompach. Požár, si vyžádal povolání jednotek z 2. stupně požárního poplachu. U požáru zasahovalo sedm jednotek hasičů – PS Jablonné v Podještědí, PS Česká Lípa, Krompach, Cvikov, Nový Bor, Jablonné v Podještědí a Kunratice u Cvikova. Hasiči na likvidaci požáru nasadili šest vodních proudů, sedmým hasili z výškové techniky. Z objektu se vynesli také dvě 30 kg tlakové láhve.

V 10:18 hodin byl požár zcela zlikvidován, na místě zůstala tamní jednotka na dohlídku. S největší pravděpodobností šlo o úmyslné zapálení. Škoda byla odhadnuta na 2 miliony korun.

Pár fotek zde: www.pozary.cz/clanek/60208-pondeli-zacalo-v-libereckem-kraji-tremi-pozary-jednotky-ze-druheho-stupne-hasily-pozar-hospody-v-krompachu/

Cvičení

24. 10. 2012 v 15:10 vyjela jednotka na požární cvičení složek IZS do léčebny v obci Trávník

2. 9. 2012 kolem 4 hodiny ráno, byl nahlášen požár ve Cvikově. Jednalo se o požár dvou sousedících zahradních chatek.

18. 8. 2012 jednotka byla vyslána na požár lesního porostu. Jednalo se o požár menšího rozsahu.

17. 8. 2012 Planý výjezd!

Jednotka byla povolána na požár panelového domu ve Cvikově. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že nikde nehoří.

15. 7. 2012 před 16. hodinou byl ohlášen požár poloroubeného stavení.

Operační středisko vyhlásilo poplach čtyřem jednotkám – profesionálům z Jablonného v Podještědí a dále dobrovolným kolegům ze Cvikova, Kunratic u Cvikova a Nového Boru.

Již při oznámení bylo hasičům sděleno, že se v objektu nikdo nenachází.

Jak hasiči zjistili, požárem byl zasažen půdní prostor a na zkrocení plamenů použili 4 vodní proudy. Požár hasiči lokalizovali krátce před půl pátou, dohašeno bylo zhruba o hodinu později po rozebrání střešní konstrukce.

Vyšetřovatelé příčin požáru se shodli, že za požár chalupy může blesk.

29. 5. 2012 v 13:42 byl vyhlášen poplach. Zasažen byl mladý borovicový porost a borůvčí v Kunraticích u Cvikova, kam se sjely odpoledne čtyři jednotky hasičů (PS Jablonné v Podještědí, Kunratice u Cvikova, Nový Bor a Cvikov).

Pár fotek a okolní události toho to dne zde: www.pozary.cz/clanek/55463-lesni-pozary-nabraly-na-sile-v-kunraticich-u-cvikova-zasahovaly-4-jednotky/

Plno dalších fotek zde: xcervix.rajce.idnes.cz/Pozar_lesa_29.5.2012

19. 5. 2012 kolem půl čtvrté odpoledne byl nahlášen požár lesa. Na místo vyjeli oba naše cisternové vozy + avie na ,,čerpačku". Požár byl většího rozsahu, cca 2 hektary.  Požár byl uhašen přibližně kolem půl desáté večer.

Začátkem března byla jednotka vyslána na požár sazí v komíně rodinného domu č. p. 15.