Požár louky

1. 9. 2013 v odpoledních hodinách nahlášen požár louky v obci Naděje. Na místo byly kromě nás povolány i jednotky z Nového Boru, Cvikova a Jablonného v pod Ještědí.

Požár balíků sena

V pátek 19. 7. 2013 v 15:20 vyhlášen poplach, požár balíků v obci Kněžice za požární nádrží. Na místě zjištěno, že se jedná o požár 4 balíků. Jednotka vyjela s CAS25 L101. Na místě zasahovali společně s HZS Jablonné a PČR Jablonné.

Dopravní nehoda   

1. 6. 2013 v 8:50 jednotka pomáhala při odstraňování následků dopravní nehody. Nehoda se stala na křižovatce silnice číslo 13 u bývalého vlakového nádraží. Střetly se tu dva osobní automobily.

Technická pomoc

31. 5. 2013 kolem 14 hodiny, byla jednotka poslána na pomoc s vyproštěním rychlé záchranné služby. Došlo k tomu na podmáčené cestě, která vedla do kopce.

Požár lesního porostu

19. 5. 2013 kolem 14 hodiny, byl nahlášen požár lesního porostu. Nejednalo se o rozsáhlý požár.

 

Námětové cvičení Petrovice

V pátek 3. 5. v 17:00 byl vyhlášen poplach, jednalo se však o námětové cvičení spojené s mezinárodní spoluprácí. Cvičení probíhalo v obci Petrovice...

Nedopalek cigarety a nedbalost způsobí v prvním podlaží obytného domu rozsáhlý požár. Majitel je přitom právě na půdě domu, kde hromadí odpadky i kusy dřeva…

Přesně to byl námět cvičení, které včera v Petrovicích u Jablonného v Podještědí prověřilo sedm hasičských jednotek, mezi kterými nechyběli ani hasiči ze sousedního saského Lückendorfu.

„Od hasičů z Liberce jsme si vypůjčili vyvíječ kouře, díky tomu byl celý objekt tak zakouřený, že nebylo nic vidět a museli jsme postupovat doslova pouze po hmatu," řekl Radek Pecinovský z jednotky z Jablonného. Hasiči se museli kromě záchrany osob zaměřit na kanystry s benzínem a propanbutanové lahve.

 

Zde fotky:

ceskolipsky.denik.cz/galerie/petrovice-hasici-cviceni-13.html

 

Technická pomoc

15.4.2013 byla jednotka vyslána na pomoc při lokální záplavě zahrady v důsledku ucpání odtokové trubky, která byla provizorně položena při opravě mostu.

Výjezdy v roce 2013

První letošní výjezd na sebe nenechal dlouho čekat a hned 3. 1. 2013 v 4:58 byl nahlášen požár 13 balíků sena na nedaleké louce. Na místo bylo vysláno kromě místní jednotky i jednotka ze Cvikova a profesionální jednotka z Jablonného v Podještědí.